de Paris Gdynia – kuchnia francuska

Większość z nas przynajmniej raz w życiu kosztował dań z kuchni francuskiej – lub nawet sam starał się coś ugotować. Co jednak wiemy na temat  najlepszej restauracji francuskiej w Gdyni ? 
Czy byłeś świadom, ze kuchnia francuska przez długi czas wywierała ogromny wpływ na inne regiony kulinarne Europy? 
Oczywiście prawidłowo kojarzy nam się francuska kuchnia przede wszystkim z winem, serami, stekami, bagietką, ślimakami oraz z niepowtarzanymi żabimi udkami. 

Warto jednak zaznaczyć, że restauracja francuska de Paris jest wyjątkowym miejscem i posiada bardzo różnorodne menu. Występują tam naprawdę spore różnice pomiędzy danymi regionami Francji. Obecnie możemy wyróżnić tzw. haute cuisine – czyli wysoka kuchnia, w której drogie oraz tradycyjne dania przygotowywane są przez najlepszych kucharzy. 

Warto tu również wspomnieć o nouvelle cuisine – czyli nowej kuchnii, która jest przeciwieństwem tej pierwszej – polega na przyrządzaniu zdrowych, lekkich oraz prostych dań. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat kuchni francuskiej to przyjdź do naszej restauracji i odkryj najlepsze smaki Francji. Rezerwacja stolika dostępna mailowo lub telefonicznie, więcej informacji znajdziesz tutaj - https://deparisgdynia.pl/kontakt/