Ekologiczne melexy

My musimy się jednak wspiąć wyżej, na Wysoki Wierch, by po kilku kilometrach być już na kulminacji tutejszych wzniesień i zacząć zjeżdżać serpentynami wśród ograniczającego widok lasu. Ale po chwili wjeżdżamy na wielką Polanę Głodówka, skąd rozpościera się jedna z najpiękniejszych panoram tatrzańskich obejmującą niemal całe góry. Dobrze zrobić tu krótki odpoczynek w harcerskim schronisku zbudowanym na początku lat 30.

W Polsce do takich należy Wielka Pętla Bieszczadzka. W Europie koniecznie trzeba przejechać się krętą Drogą Transfogarską, a we Francji Le Corniches nad brzegiem Morza Śródziemnego. Im lepszy materiał wykonania, tym wycieraczki samochodowe wykazują większą trwałość.

Gdy zejdziesz już z powrotem do Sobótki, odwiedź Ślężański Sklep, w którym sprzedaje się lokalne produkty z okolic Sobótki. Miejsce to jest jednocześnie punktem informacji turystycznej. Zasiedlone przez artystów i inżynierów budynki miały być poligonem doświadczalnym dla nowych metod budowlanych (np. szybkiej budowy obiektów z prefabrykatów). Testowano również optymalne aranżacje przestrzeni mieszkań, części wspólnych i otoczenia budynków.

Melexy Łeba wykonane są z elastycznego materiału z wytrzymałym szkieletem wewnętrznym odpornym na zamarzanie. Mają one doskonałe właściwości aerodynamiczne, bezcenne zwłaszcza podczas dynamicznej jazdy lub poruszania się w silnym wietrze. Oprócz tego prezentują się znacznie lepiej pod względem wizualnym od tradycyjnych wycieraczek na metalowych profilach. Głównym problemem, który jest w stanie nam mocno przeszkodzić w znajdywaniu dla siebie pełnego spokoju są jednak pieniądze, które czasem stają się jednak problemem bardziej urojonym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *