Hydroizolacje typu ciężkiego

Przejścia rur wodnych oraz kanalizacyjnych zaizoluj mankietami ściennymi i podłogowymi. Zatop taśmę, narożniki i mankiety w świeżo nałożonej warstwie folii w płynie i dociśnij równomiernie do podłoża. Po wyschnięciu tworzą one szorstką powłokę o niewielkiej grubości oraz doskonałej przyczepności dla okładzin ceramicznych. Folia dostępna jest zarówno w małych opakowaniach o pojemności 2 kg i 5 kg, jak również w dużych wiaderkach 15 kg oraz 25 kg. Dzięki temu kupujesz dokładnie tyle produktu, ile potrzebujesz. Folia jest gotowa do użycia od razu po otwarciu, wystarczy dokładnie wymieszać zawartość opakowania.

Hydroizolacje typu ciężkiego stosuje się w przypadku, gdy poziom wód gruntowych sięga stale powyżej podłogi piwnicy. Napór hydrostatyczny wywierany przez wodę sprawia, że izolacja taka nie tylko musi być szczelna, ale również odporna na ciśnienie. Stosowanie samych materiałów izolacyjnych nie zawsze gwarantuje szczelność, dlatego z reguły projektuje się wodoszczelną konstrukcję ścian i podłogi piwnicy.

Jeśli użyjemy niewłaściwego środka, takiego jak lepik asfaltowy kładziony na zimo, możemy uszkodzić materiał okładzinowy. Ocieplenia z polistyrenu możemy przyklejać do papy specjalnym klejem bitumicznym, klejem poliuretanowym lub lepikiem asfaltowym klejonym na gorąco. Do klejenia warstwy ociepleniowej z polistyrenu na fundamentach należy używać specjalnych spoiw. Autor omawia także zasady projektowania izolacji podpłytkowej, a także warunki techniczne wykonania i odbioru robót. Odpowiednie wykonanie izolacji na gruncie pozwoli uniknąć uszkodzenia poszczególnych warstw, a w konsekwencji kosztownych napraw i remontów. CWS zapewnia skuteczną izolację dachów na bardzo długi okres, nieosiągalny dla obecnych materiałów dostępnych powszechnie na rynku.

Podstawowe rozwiązanie hydroizolacyjne Weber tworzy folia w płynie weber.tec 822 wraz z systemem taśm i kształtek uszczelniających weber.tec uni. – Są dostępne na rynku budowlanym betony o podwyższonej bądź wysokiej szczelności, które w połączeniu z odpowiednimi dodatkami tworzą technologię tzw. Skuteczne zaprojektowanie i wykonanie zabezpieczeń przeciwwodnych w technologii białej wanny jest uwarunkowane wieloma czynnikami i doborem technologii do indywidualnych warunków budynku – wyjaśnia Łukasz Czapliński. Szczególnie korzystne własności izolacyjne wykazują maty bentonitowe, w których substancja czynna zwiększa swoją objętość nawet kilkunastokrotnie w przypadku zawilgocenia. W efekcie następuje samouszczelnianie ewentualnych przecieków, a taka izolacja może być kładziona na różnych etapach budowy (np. mocowana w szalunku fundamentów).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *