Z tworzyw sztucznych (folia w płynie, membrany, taśmy, powłoki żywiczne). Proponujemy kompleksowe rozwiązania zarówno dla nowych obiektów, jak i remontowanych.
Dwukomponentowa, tiksotropowa, wysoko elastyczna polimerowo-cementowa membrana hydroizolacyjna, kryjąca zarysowania do 0,7 mm, przeznaczona do nakładania na grubość 1 mm. Wyrób na bazie dyspersji kopolimeru akrylowego, cementu o podwyższonej odporności na korozję siarczanową, kruszywa kwarcowego i dodatków modyfikujących. Sprawdzają się w konstrukcjach pracujących w warunkach stałego obciążenia wodą lub ściekami jak np.
Mogą one być układane na podłożu lub klejone do podłoża oraz mocowane mechanicznie za pomocą specjalnych kołków lub gwoździ. Podłoże zabezpieczone hydroizolacją musi być suche, nie ma ono kontaktu z wilgocią/wodą. Natomiast beton zabezpieczony krystaliczną zaprawą uszczelniającą ( impregnaty do betonu) jest narażony na bezpośredni kontakt z wodą, zaczyna się on zachowywać jak tzw. Woda jest w stanie wniknąć w component na pewną głębokość, nie jest natomiast w stanie przedostać się przez component, o ile nie ma w nim rys czy pęknięć. Zatem przy stosowaniu tego typu materiałów należy stosować się do wszelkich wymogów, które muszą być spełnione przy projektowaniu i wykonywaniu konstrukcji z betonów wodonieprzepuszczalnych. Masy KMB wymagają równego, lecz niekoniecznie płaskiego podłoża (bezspoinowość pozwala na uzyskanie ciągłej, szczelnej powłoki).
Jest on odporny na działanie czynników atmosferycznych, dlatego też może być stosowany także powyżej powierzchni terenu. Z uwagi na jego bardzo dobrą przyczepność do podłoża może być także użyty do wykonywania izolacji poddanej działaniu negatywnego parcia wody. Rozwiązanie takie stosujemy bardzo rzadko, gdyż niesie za sobą wiele ograniczeń, dlatego wcześniej należy bezwzględnie skonsultować projekt z doradcą technicznym.