Program Pierwszy biznes

Dlatego prosimy – dodaj naszą domenę, jako wyjątek lub skorzystaj z instrukcji i odblokuj wyświetlanie reklam na naszych serwisach. Działalność gospodarcza uczestnika projektu musi zostać zarejestrowana na obszarze województwa świętokrzyskiego. DOTACJĘ otrzyma {90|ninety} osób , w tym minimum 5 osób z niepełnosprawnościami, 5 osób będących reemigrantami oraz 18 osób które utraciły zatrudnienie po 1 marca 2020 r.

Szereg funkcjonalności pozwala na intuicyjne i sprawne posługiwanie się treścią aktów prawnych w codziennej pracy. Moduł HR powstał z myślą o menedżerach i specjalistach zatrudnionych w działach HR. Stanowi unikalne połączenie specjalistycznej wiedzy merytorycznej z zakresu miękkiego i twardego HR oraz kadr i płac, praktycznych narzędzi ułatwiających codzienną pracę oraz usług doradczych ekspertów. Dostarczamy aktualnych informacji prawnych dotyczących obowiązków prawnych związanych z funkcjonowaniem spółek. Zawartość modułu to praktyczne komentarze, porady i artykuły ekspertów, które zawierają przykłady, wzory dokumentów, zestawienia tabelaryczne. Interpretujemy przepisy, wyjaśniamy problemy i doradzamy, jak je stosować w praktyce.

Urządzenia Apple sprawdzają się doskonale właśnie w firmach, które nie mają własnych działów IT, bo nie wymagają wiele uwagi na co dzień. Chętnie pomożemy w migracji i doradzimy, czy i jakiego wsparcia będą Państwo potrzebowali po przenosinach. Przede wszystkim jednak wejście do sieci uwalnia od rynkowej samotności, choć nie odbiera samodzielności. W wielu przypadkach właśnie ta samodzielność jest wartością dla franczyzodawcy, ponieważ firma, osadzona w określonej lokalnej społeczności i doskonale zorientowana w jej potrzebach, umożliwi mu dotarcie do nowych klientów. Dlatego też, jeśli na rynku nie czujemy się pewnie, warto pomyśleć o franczyzie.

W planach uczestniczy 2,{3|three} mln osób, które w ciągu 2,5 roku oszczędziły łącznie ponad {8|eight} mld zł. Reforma programu ma zachęcić kolejnych zatrudnionych do partycypacji w PPK. Z poprzedniej, która zakładała osiągnięcie tego samego celu do końca 2021 roku, w całości udało się zrealizować tylko 25 proc. Z informacji Fundacji WWF Polska, która uczestniczyła w rewizji planu jako organizacja pozarządowa, wynika, że nie wszystkie zalecenia strony pozarządowej zostały uwzględnione. Istnieje ryzyko rozmycia odpowiedzialności za stan Bałtyku między krajami, nie ma też konkretnych zaleceń co do sposobów finansowania planowanych zadań O podwyższeniu stóp procentowych NBP, od dnia 9 lutego 2022 r. Oprocentowanie pożyczek w ramach Programu „Rządowy Program Pierwszy biznes – Wsparcie w starcie” uległo zmianie i wynosi odpowiednio {0|zero},70% (pożyczka podstawowa) oraz {0|zero},28%.