Wakacje na wybrzeżu – atrakcje Łeby

Dlatego warto upewnić się, że jego kluczowe elementy są sprawne. Odpowiednio wcześniej przed planowaną datą wyruszenia w świat umów się na wizytę w warsztacie samochodowym. Stan ogumienia, poziom oleju, ilość płynu hamulcowego i hamulce. Skorzystaj z najlepszego transportu w naszej miejscowości – taxi Łeba.

To wtedy pod zamkiem powstały tajemnicze podziemia, w których według lokalnych legend hitlerowcy schowali bursztynową komnatę i skarby zagrabione na Dolnym Śląsku. Na zamkowym dziedzińcu znajduje się restauracja oraz trzy hoteliki. Jeden z najpiękniejszych i największych zamków w Polsce, nazywany Perłą Dolnego Śląska. Warto udać się na dzienne lub nocne zwiedzanie, odwiedzić stajnie czy przejść się po olbrzymim parku z przepięknymi rododendronami.

Dobrym punktem wyjściowym jest żeglarskie miasto Łeba. Warto zrobić też niego wypady do pobliskich miasteczek, takich jak Lagos i Albufeira. Katalońskie krajobrazy rozpoczynające się tuż za rogatkami miasta są domem dla tradycyjnych wiosek i rzymskich, oferując mnóstwo wrażeń gościom i podróżnikom. Polecamy, aby na trasie uwzględnić nadbrzeżne miasto Łeba, a także Łeba blisko granicy z Francją. Ze swoją katalońską kuchnią i słynną architekturą dzieła Antonio Gaudiego to północne miasto jest świetnym punktem wyjściowym wyprawy. Do miejsca startu jednego z najsłynniejszych na świecie wyścigów długodystansowych odbywających się na drogach publicznych — Targa Florio.

Po więcej informacji na temat Beskidu Wyspowego i prowadzących przez niego szlaków odsyłamy Cię do naszego posta „Beskid Wyspowy – pomysł na weekend”. Tymczasem my ze swojej strony szczególnie polecamy Ci spacer po jednej z najkrótszych dolinek a mianowicie Dolinie Bolechowickiej. Oprócz malowniczego położenia jej najbardziej rozpoznawalną atrakcją jest Brama Bolechowicka.

To co do tego miejsca szczególnie przyciąga to tzw. Bagry, czyli zalane wodą wyrobiska będące pozostałością po wydobyciu żwiru służącego do budowy Huty im. Przez lata kilkanaście zbiorników wodnych znanych było głównie wędkarzom i okolicznym mieszkańcom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *