Wyśmienite wypieki Cafe de Paris

W Mleczarni kończą się często nasze niespieszne wieczorne spacery po Kazimierzu. Raptem kilka kroków od pijanego, gwarnego i tłocznego Okrąglaka znajduje się miejsce, w którym zawsze czeka stolik na spokojną rozmowę. Rozmowy zdają się identical prowadzić przy imbryku herbaty, grzanym piwie czy lampce wina, w blasku świec, otoczeniu starych czarno-białych zdjęć i delikatnych koronek na niewielkich stoliczkach. Sporo osób przychodzi tu popracować nad laptopem- czy to przy stoliku czy też siedząc po turecku na dużych poduchach. I nic dziwnego, chederowa kawa na pewno bije na głowę biurowe zalewajki, a delikatna izraelska muzyka nie przeszkadza w pracy.

Codziennie oferujemy świeżo upieczone ciasta, których zapach roznosi się po całym lokalu. Nasza bogata oferta obejmuje zarówno klasyczne przepisy na makowiec, babkę czy mazurek, jak i bardziej nowoczesne ciasta, np. kawiarnia gdynia pieczemy ciasta czekoladowe, orzechowe czy miodowe, uzupełnione puszystym kremem rozpływającym się w ustach. Zapraszamy również do naszej kawiarni Sweet Caffe na placu Kościuszki w Sochaczewie. Przygotowujemy dla Państwa wyśmienite wypieki już od 1991 roku.

Marka założona została w Bydgoszczy przez Feliksa Sowę i jego małżonkę Stanisławę. Firma rozwijała się prężnie, z każdym kolejnym rokiem zatrudniając więcej pracowników, zyskując zadowolonych klientów i prestiżowe wyróżnienia. Dziś już trudno, choć to nadal możliwe, dostrzec w tym niesamowitym luksusie, który przepełnia każdą salę kawiarni, jakikolwiek ślad po artystach lub poczuć atmosferę ich dawnego życia. Trudno też znaleźć jakiekolwiek polskie akcenty, lecz pośród licznych sal odwiedzający ma wrażenie, że znalazł się w muzeum, a to za sprawą wszystkich dzieł sztuki, które zdobią ściany m.in. Sali Omnibus, w której artyści dawniej siadywali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *